Sajtószemle
Párkapcsolati anatómia, avagy a jegybanki alapkamat
Nem mertem még mondani nyilvánosan, csak a barátaim körében szoktam ismételgetni halkan, hogy vannak darabok, amiket én soha többé nem szeretnék látni. És most sem merem sorolni ezeket, de kis túlzással bizony közéjük tartozik Shakespeare-nek ez az agyonjátszott opusza is, a Szentivánéji álom.
Az Ádám almái olvasópróbáján
Alig ért véget Czukor Balázs vezetésével az Ádám almái című előadás olvasópróbája, a kormány veszélyhelyzetet hirdetett a koronavírus-járvány okán.
Eleje, közepe, vége, eleje
Jordán Tamással nagyvadakról és fiatalokról, társulatról és felelősségről, loholásról és szabadságról. A Weöres Sándor Színház élén 2021. január 31-én lejár – és Jordán Tamás úgy döntött, hogy nem pályázik újra.
Aki nem tud újrakezdeni, az meghal
Péterfy-Novák Éva volt márciusban a Kötelező olvasmány vendége a Weöres Sándor Színházban. Az Apád előtt ne vetkőzz című új regényéről Lévai Balázzsal és Jordán Tamással beszélgetett.
"Felrázni a várost"
Február 24-én a Weöres Sándor Színházban nyílt meg Takács Lilla díszlettervező kiállítása, melynek megnyitására Prieger Zsoltot kérték fel, de a zenész-producer-újságíró betegsége miatt nem lehetett jelen, szövegét Alberti Zsófi színművész olvasta fel.
Jordán, a színházcsináló
A 77 éves Jordán Tamást, immár a Nemzet Színészét ütésállóvá edzette az élet meg Don Quijote-i alkata, az, hogy ő is nagy fantaszta, és, ha törik, ha szakad, meg akarja csinálni, amit elhatározott, akkor is, ha az lehetetlennek tűnik.
Jordán Tamás lett a Nemzet Színésze
A Nemzet Színésze címet Schwajda György javaslatára 2000. augusztus 22-én adományozta először a nemzeti kulturális örökség minisztere.
A babaszoba és a végtelen
Takács Lilla különös terekbe invitál, relativizálva, varázslatos problémává téve a tér és az idő, a kinn és a benn, az itt és az ott, sőt: a volt, a van és a lesz érzetét is.
A házasság pikantériája
A kérdés az, hogy mit adhat nekünk 2020 februárjában, Valentin-nap környékén Feydeau, a bohózat francia nagymestere (sakknagymester is lehetne). Mit adna? A színháztól többnyire úgyis elvárt „felhőtlen estét”.
Osztrigás Mici és Nirvana-szék a WSSz-ben
A könnyű francia komédiához békebeli kis varietészínházba mennék. Akár itt, Szombathelyen – vörös posztókárpitos karzattal, tálcákkal egyensúlyozó pincérekkel, szivarozó urakkal.
Pici párizsi lány
Tulajdonképpen semmiség Georges Feydeau Kis hölgy a Maximból című bohózata a Weöres Sándor Színházban. Amennyiben a gyöp-agyúság, a sznobizmus, a kasztosodás pellengérre állítása az. Réthly Attila rendezésével fityiszt mutat gyarlóságainkra.
"Mit néző, nem vagy te intéző!"
Fergeteges szórakozást ígér Georges Feydeau Kis hölgy a Maximból című bohózata Réthly Attila rendezésében a Weöres Sándor Színházban, annak összes kellékével: félreértésekkel, hazugságokkal, helyzetkomikummal, sértődéssel, szójátékokkal és természetesen kiváló színészi alakításokkal.
Kis hölgy a Maximból
Igazi búfelejtető komédia. Ember, ki beülsz erre az előadásra, készülj fel, hogy három órára megszabadulsz minden gondtól, bánattól. Add át magad a könnyedségnek, lazulj, élvezd!
Zsótér Sándor Equus-feldolgozása más, mint az eddigiek
A megtörtént eseményeken alapuló történet egy kamaszfiú borzalmas bűntette körül bonyolódik, miközben a normalitás kérdését boncolgatja. Vajon jobb-e a társadalmi elvárásokba simuló örömtelen élet, mint az olykor devianciába átcsapó szabadság?
Szorító
Az Equus híres, sőt hírhedt darab. A lovakat megvakító autisztikus fiú története olyan ősi, egyetemes ideákat károsít, amelyek megsértésétől önkéntelenül irtózunk.
Az Equus teremtő ereje Zsótér Sándor rendezésében
Küzdőtérben zajlik az életünk. A legnehezebb ellenféllel, önmagunkkal, nap mint nap meg kell birkóznunk. Hol egyik, hol másik énünk győz ebben vagy abban a menetben. De vajon melyik „felünk” nyeri meg a létháborúnkat? A jó, avagy a gonosz?
Angol dráma a színházban
Zsótér Sándor háromszereplős Equus-feldolgozása más, mint az eddigiek. A színészek több karaktert is megformálnak, a váltások élesek, ami a művészektől és a nézőtől is fokozottabb figyelmet kíván.
Megfagyott tangó
Ha az az értelme, hogy láthatjuk együtt játszani Major Eriket, Nagy-Bakonyi Boglárkát – és Jordán Tamást, már megérte. Ló és ember – egy személy.
Lovak és lélektani borzongás
Különös és elgondolkodtató darabot láthatunk a Weöres Sándor Színházban. Peter Shaffer Equus című drámája Jordán Tamással, Major Erikkel és Nagy-Bakonyi Boglárkával Zsótér Sándor rendezésében felejthetetlen perceket nyújt.
Nevetni kell, ennyi az egész
Miért szép? című sorozatának különleges epizódjával ünnepelte meg a magyar kultúra napját a Weöres Sándor Színház. A karikatúráról volt szó. És láthatunk is több karikatúrát az aulában. Mindet Gyécsek József jegyzi.
Karikatúrát nem lehet rosszkedvűen csinálni
Január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. A Weöres Sándor Színház is kapcsolódott a megemlékezéshez a Miért szép című programjával, melynek során a szintén ezen a napon születésnapját ünneplő Gyécsek József festőművésszel ismerkedhettünk meg.
Egy este a demenciáról
Pótszékes teltház fogadta a Batang felé című tragikomédiát a Weöres Sándor Színházban. Hiánypótló szerepet töltött be ez az előadás és az utána való beszélgetés, mert a demencia még mindig tabunak számít Magyarországon.
Sose halunk meg? Tényleg?
Az Öt fiú és Czukor Balázs formabontó szülésszínháza után újabb jelenkori színdarab futott a szombathelyi színházban – szintén a társadalmi felelősségvállalás jegyében.
30 éve szabadon - kiállítás a színházban
A tablókiállítás a kommunizmus bukását, a rendszerváltoztatás időszakát eleveníti fel. Hazai és külföldi városok után most Szombathelyen, a Weöres Sándor Színház aulájában is látható két hétig, díjmentesen.
Az 1945 utáni magyar történelemről nyílt tárlat
Emlékkiállítás nyílt „30 éve szabadon” címmel a Weöres Sándor Színház aulájában. A tárlat idézetekkel, fényképekkel és korabeli újságcikkekkel időrendi sorrendben jeleníti meg a kommunista rendszer és az elmúlt három évtized meghatározó pillanatait.
Sikerrel építenek kapcsolatokat, jövőre konferenciát szerveznek
A Weöres Sándor Színház 2017 őszén csatlakozott az Európai Színházi Konvencióhoz (ETC), a kapcsolat gyümölcseit már a közönség is élvezheti.
Nívós konferenciát rendeznek jövőre a városban
2020. november 26. és 29. között Szombathely, a WSSz ad otthont annak a konferenciának, amelyet az Európai Színházi Konvenció félévente rendez meg.
Jövőre színházi főváros lesz Szombathely
2020-ban nemzetközi konferenciát rendez a WSSz, közel félszáz tagszínház képviselői látogatnak ide. Az apropóját a színház Európai Színházi Konvenció-tagsága adta.
Nemzetközi konferenciát rendez a Weöres Sándor Színház
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. Mintegy 43 tagszínház többszáz képviselője érkezik majd a városba.
Az Európai Színházi Konvenció sajtótájékoztatója
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. A konferenciáról és az ETC-csatlakozás óta eltelt időszakról tartottak tájékoztatást a sajtónak december 18-án.
Sajtótájékoztató a WSSz 2020-as nemzetközi konferenciájáról
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. Mint ismeretes, a Weöres Sándor Színház 2017. október 27-én csatlakozott az Európai Színházi Konvencióhoz (ETC).
Nemzetközi konferenciát rendez a Weöres Sándor Színház
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között az Európai Színházi Konvenció tagjaként nemzetközi konferenciát rendez, ma ennek kapcsán tartott a teátrum sajtótájékoztatót.