ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Sajtószemle
Nívós konferenciát rendeznek jövőre a városban
2020. november 26. és 29. között Szombathely, a WSSz ad otthont annak a konferenciának, amelyet az Európai Színházi Konvenció félévente rendez meg.
Jövőre színházi főváros lesz Szombathely
2020-ban nemzetközi konferenciát rendez a WSSz, közel félszáz tagszínház képviselői látogatnak ide. Az apropóját a színház Európai Színházi Konvenció-tagsága adta.
Nemzetközi konferenciát rendez a Weöres Sándor Színház
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. Mintegy 43 tagszínház többszáz képviselője érkezik majd a városba.
Az Európai Színházi Konvenció sajtótájékoztatója
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. A konferenciáról és az ETC-csatlakozás óta eltelt időszakról tartottak tájékoztatást a sajtónak december 18-án.
Sajtótájékoztató a WSSz 2020-as nemzetközi konferenciájáról
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között nemzetközi konferenciát rendez. Mint ismeretes, a Weöres Sándor Színház 2017. október 27-én csatlakozott az Európai Színházi Konvencióhoz (ETC).
Nemzetközi konferenciát rendez a Weöres Sándor Színház
A Weöres Sándor Színház 2020. november 26. és 29. között az Európai Színházi Konvenció tagjaként nemzetközi konferenciát rendez, ma ennek kapcsán tartott a teátrum sajtótájékoztatót.
Frusztrációk és szabadulásvágyak
December 15-én mutatta be a szombathelyi színház Lőrinczy Attila Haragossziget című darabját. Az ál-dokumentarista történet egy családi tragédiát dolgoz fel.
Az ógörög sorstragédiák mintázata nyomán
A WSSz az ETC (Európai Színházi Konvenció) keretén belül a YOUNG EUROPE III. programban kétéves, nemzetközi együttműködésben vesz részt, így állította színpadra Lőrinczy Attila: Haragossziget című alkotását.
Családon belüli erőszak egy anyával és egy csavarral
Tényleg a máshonnan jöttektől és a sima képű demokratáktól kell félnünk? Nem egymástól, önmagunktól? Lőrinczy Attila Haragosszigete, a WSSz-beli legújabb kamaradarabja ennek a borzalomnak a közepébe talált.
Mélymerülés, fuldoklás és felszínre törés a Haragosszigeten
Nem most láttam a Weöres Sándor Színházban a Haragossziget című darabot, de idáig tartott, hogy össze szedjem magam a darab után, és leüljek megírni, milyen élmény is volt.
Megöltük az anyámat
"Fuckin' Nightmare!" - Különleges darabot láthat a Weöres Sándor Színház közönsége a Stúdiószínpadon Réthly Attila rendezésében. Lőrinczy Attila: Haragossziget című drámája a szülőgyilkosság kérdésével foglalkozik.
Egy gyilkosság anatómiája
A Haragossziget kőkeményen kopogó, nagyon pontos, nagyon mai – egyúttal nagyon ősi – dráma: a megrázó, csontig hatoló, jéghidegen izzó nagy történetek közül való.
Diós-mákos programra hívott a Weöres Sándor Színház
Idén is megörvendeztették a rajongókat a Weöres Sándor Színház művészei, munkatársai: vasárnap késő délután, kora este a tőlük megszokott, hangulatos adventi programra invitáltak.
Lesenyei Márta szobrászművész kiállítása
Portrék és…címmel november 29-én nyílt meg Lesenyei Márta szobrászművész kiállítása a WSSz Galériában. A kiállítást Oroszy Csaba képzőművész nyitotta meg, közreműködtek Balogh János és Nagy-Bakonyi Boglárka színművészek.
Hajózás a belső tengeren
Kelemen Zoltán és Varga Richárd megint elvarázsolták a közönséget. Tenger-szemben című műsorukban a klasszikus líra gyöngyszemei mellett saját szerzeményeiket is előadták. A versek, a dalok, a művészet kiemelnek a hétköznapokból.
Akkor hát szerelem?
Felhőtlen szórakozást kínál a Liliomfi. Minden adott, ami egy igazi vígjátékhoz kell: humor, helyzet- és jellemkomikum, félreértések, ellentétek, szerepcsere, tévedések, beteljesületlennek látszó szerelem. A szombathelyi társulat ismét remekel.
Pont a magyar i-re: Liliomfi
Amikor fecseg a felszín, és hallgat a mély. Amikor mindenki, ha színházról esik szó, a legújabb színházi zaklatási ügyről beszél. Közben meg itt van a szombathelyi WSSz legújabb keserédes, mulatósan keserű premierje, a Liliomfi. Pont egy színházi karikatúra, pont a színészetről…
Pálinka, pálinka
A Mohácsi testvérek úgy nyúlnak bele a Liliomfiba, hogy az népszínmű-paródiává válik – mindemellett nem veszti el azt a báját sem, amiért eredetileg nevetett rajta és megszerette a magyar színházba járó közönség.
A Weöres Liliomfi
Szigligeti Ede Liliomfija az 1848-as szabadságharc leverése után íródott, talán vigaszul a népnek, hiszen mint tudjuk, sírva vigad a magyar. Szombathelyen a Mohácsi testvérek állították színpadra, humoruktól a közönség időnként kifekszik.
A színház ars poeticája
Liliomfi hálás darab, a vándorszínészek története kiváló lehetőséget nyújt az alkotóknak, hogy elmondják, mit gondolnak a színházról, milyen kritikákat fogalmaznak meg a jelenlegi struktúrával szemben.
9
10
11
12
13
14
15