ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Sajtószemle
Acélmagnóliák mind
Mindannyiunk családjában történtek olyan események, - születés, halál, esküvő, temetés -, amelyek miatt megérint az előadás, hiszen emberekről szól.
Az Acélmagnóliák
A kevés szereplő ellenére magával ragad a szinte hétköznapi sztori, a profi előadás. Elhiszem, hogy egy vagyok közülük, ott ülök velük együtt az üzletben és várok a soromra.
Szép virágszál a nő
Nagy Cili ismét rendez: Robert Harling írása nyomán most színpadra álltak az Acélmagnóliák. Shelby szerepében egykor Julia Roberts, most Alberti Zsófi látható.
Égig érő Acélmagnóliák
„A magnólia gondozása egyszerű, viszont ha nem a megfelelő helyre, illetve talajba ülteted el, a növényed halálra van ítélve.” Robert Harling személyes életanyagából hívta életre színdarabját 1987-ben.
Nem törékeny virágszálak – Acélmagnóliák
Egy amerikai kisváros fodrászüzletének mindennapjaiba nyerhetünk betekintést, ám a könnyed csevegések mögül gyorsan előbújik az élet valódi arca.
Egy csámpás törpéről – SzínházSzerda Hartai Petrával
Két héttel ezelőtt Vlahovics Edit faggatta Kálmánchelyi Zoltánt arról, hogy milyen volt az elmúlt tíz év. A novemberi SzínházSzerdán pedig az interjúalany lépett elő a riporter szerepébe, így Zoli kérdezte Hartai Petrát.
Motoros rendőr vagy színész?
A SzínházSzerda legutóbbi vendége a Weöres Sándor Színház egyik alapító tagja, Kálmánchelyi Zoltán, beszélgetőtársa pedig Vlahovics Edit volt.
Benne él az örök gyerek
Reneszánsz emberként jellemezte Kálmánchelyi Zoltánt Vlahovics Edit a SzínházSzerdán. Zoli valóban sokoldalú ember, rengeteg dolgot csinál egyszerre.
Lukáts Andor fotói Szombathelyen
Mindegyik kép fekete-fehér. Azt mondja az alkotó: „filmen is jobban szeretem a fekete-fehéret. Azt gondolom, hogy a színes kép az nem a valós, nem az, ami igazából van…A színek azok engem megzavarnak."
Jöttem, láttam, győztem, hazudtam
Ha a rég halott alkotó látná, hogy művét mennyire húsba vágóan szemtelenül formálják saját koruk képére késői követői, akkor vagy örömében, vagy dühében szédülne el. A Mohácsi testvérek Revizorján mindenképpen szédülünk.
Olvasópróbák
Tiszta erőből évad: a nagyszínpadi Gogol-előadás, A revizor és az emeleti Médeia után máris újabb próbafolyamatok kezdődtek: Nagy Cili ezúttal kamaratermi előadást rendez, Pálfi György véres Shakespeare-drámával debütál Szombathelyen.
Ez most benne van a világban
Újraindult a SzínházSzerda a Cafe Frei-ben. A színész-talkshow ezúttal új irányt vett: kéthetente a társulat tagjai vallanak arról, hogy milyen a kapcsolatuk a várossal, mi történt velük ideszerződtetésük óta.
Engem nem baszol át Ványa bácsi!
Egy igazi Kész átverés-show zajlik a színpadon estéről estére most Gogoltól Mohácsiig átkarolva a romlottság mezsgyéjét, s mi azt hisszük szemlélői vagyunk – közönség, vagy mifene -, holott teljes tenyérrel tapsikolunk mi is a hazugság, a korrupció, a talpnyalás mocsadékában.
Átadták a Holdbeli csónakos-díjakat Szombathelyen
A díjat Vlahovics Edit színművész, illetve a technikai személyzetből Varga Alexandra jelmeztár-vezető kapta. Az Opel-különdíjat Jámbor Nándor színművész, a háttérdolgozók közül Ősze Ferenc portás vehette át.
A nagy négyes a Weöres Sándor Színházban
A névadó, Weöres Sándor személyét és költészetét idéző Holdbeli csónakos-díjakról – legyen szó színészről vagy háttérdolgozóról – mindig a társulati szavazatok döntenek. Holdbeli-díjasnak lenni rang, méghozzá szakmai.
A lelki város
Mohácsi István, a dramaturg, és Mohácsi János, a rendező, nemcsak élvezhetővé, átélhetővé is tette Gogol művét. Az előadás tulajdonképpen borzasztó. Ettől viszont, érdekes módon, kevésbé tűnik reménytelennek az élet.
Mohácsi Revizorja
Felemás érzések kavarogtak bennem, a taps közben, kiengedés helyett valami kellemetlen szorongásfélét is éreztem a nézőtéren. Gogolnál jobban nem tudom megfogalmazni, mit: „Ne a tükröd okold, ha a képed ferde.”
Magyarul beszélnek
A panziót úgy hívják: Víg Gulág. A telefon lemerül – mármint le a vízbe. Hlesztakov bányamérnök-hallgató. Hashtag Szorocsinci. Mohácsi János Gogol Revizor című szatíráját rendezte Szombathelyen.
Gogol mégsem unalmas író?
A kötelező olvasmányként tanított száraz, ódivatú Revizor élvezeti értéke köszönő viszonyban sincs a Mohácsi János rendezte ingergazdag, sziporkázó előadással. Gogol szatírájának alapja egy az 1810-es években Oroszországban megtörtént eset.
Családban marad - Kabaré a Revizorból
Kabarét rendezett Mohácsi János az átírt Revizorból. Nevetünk a kisvárosi korrupción, összefonódásokon, az álságos törtetésen és lojalitáson. És ez mind nagyon is ismerős.
17
18
19
20
21
22
23