ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Támogatóink
Sajtószemle
Átadták a Holdbeli csónakos-díjakat Szombathelyen
A díjat Vlahovics Edit színművész, illetve a technikai személyzetből Varga Alexandra jelmeztár-vezető kapta. Az Opel-különdíjat Jámbor Nándor színművész, a háttérdolgozók közül Ősze Ferenc portás vehette át.
A nagy négyes a Weöres Sándor Színházban
A névadó, Weöres Sándor személyét és költészetét idéző Holdbeli csónakos-díjakról – legyen szó színészről vagy háttérdolgozóról – mindig a társulati szavazatok döntenek. Holdbeli-díjasnak lenni rang, méghozzá szakmai.
A lelki város
Mohácsi István, a dramaturg, és Mohácsi János, a rendező, nemcsak élvezhetővé, átélhetővé is tette Gogol művét. Az előadás tulajdonképpen borzasztó. Ettől viszont, érdekes módon, kevésbé tűnik reménytelennek az élet.
Mohácsi Revizorja
Felemás érzések kavarogtak bennem, a taps közben, kiengedés helyett valami kellemetlen szorongásfélét is éreztem a nézőtéren. Gogolnál jobban nem tudom megfogalmazni, mit: „Ne a tükröd okold, ha a képed ferde.”
Magyarul beszélnek
A panziót úgy hívják: Víg Gulág. A telefon lemerül – mármint le a vízbe. Hlesztakov bányamérnök-hallgató. Hashtag Szorocsinci. Mohácsi János Gogol Revizor című szatíráját rendezte Szombathelyen.
Gogol mégsem unalmas író?
A kötelező olvasmányként tanított száraz, ódivatú Revizor élvezeti értéke köszönő viszonyban sincs a Mohácsi János rendezte ingergazdag, sziporkázó előadással. Gogol szatírájának alapja egy az 1810-es években Oroszországban megtörtént eset.
Családban marad - Kabaré a Revizorból
Kabarét rendezett Mohácsi János az átírt Revizorból. Nevetünk a kisvárosi korrupción, összefonódásokon, az álságos törtetésen és lojalitáson. És ez mind nagyon is ismerős.
A gogoli revizor
Az ember... hát már tényleg nem változik meg soha? Gogol idejében, akárha ma lenne... forognak, mint a szélkakas. Saját érdekeiket szem előtt tartva mindig annak hízelegnek, akinél a nagyobb hatalmat hiszik.
Vétkes a néma cinkos
Cinkos vagyok. Rólam, nekem szól a Gogol-Mohácsi fivérek Revizora a Weöres Sándor Színházban. Szembesülök azzal: nem teszek meg minden tőlem telhetőt azért, hogy a korrupciós járvány ne szedjen még több áldozatot planétánkon.
Lukáts Andor fotókiállítása
Lukáts Andor Kossuth-díjas színművész, rendező, egyetemi tanár, színházigazgató, érdemes művész rendszeresen rendez a Weöres Sándor Színházban. Ezúttal fotóiból nyílt kiállítás.
Médeia heroikus küzdelme
Csak addig van szükséged rám, amíg embert – félistent? - faragok belőled. Aztán eldobsz. Egy szövetségkötés és fölrobban(t)ásának anatómiája Euripidész Médeia című tragédiája Lukáts Andor rendezésében a Weöres Sándor Színházban.
Mit ne csinálj, ha megcsalnak?
Ezt az első őszi WSSz-bemutatót, Lukáts Andor rendezésében kifejezetten vártuk, érzékenységében, nagyfokú empátiájában bíztunk. Médeia (Németh Judit) a legrosszabb megcsalt nő prototípusa.
Lukáts Andor rendezése
A Márkus Emília terem adott otthont a Weöres Sándor Színház idei első premierjének Németh Judittal a címszerepben. Iaszón és Médeia végzetes párkapcsolata a világ drámairodalmának legtöbbször földolgozott témái közé tartozik.
Iaszón és Médeia története
A világirodalom legtöbbször feldolgozott tragédiáját, Iaszón és Médeia történetét mutatja be a Weöres Sándor Színház. Lukáts Andor rendező az eredeti, Euripidész-i darabot gondolta újra.
Végzetes bosszú
Férfi és nő örök harcáról szól Euripidész Médeia című drámája a Weöres Sándor Színházban. Vajon mitől válik egy kapcsolat végzetessé, mi vezet odáig egy nőt, hogy semmi más ne lebegjen a szeme előtt, csak a bosszú.
Ismét díjazták a Weöres Sándor Színházat
A Színházi Kritikusok Céhe idén 39. alkalommal adta át az előző évad legkiemelkedőbb színházi teljesítményeit elismerő Színikritikusok Díját a szeptember 20-i gálaesten Budapesten.
"A mi színházunk az ország egyik legjobb színháza"
A Színházi Kritikusok Céhe idén 39. alkalommal adta át az előző évad legkiemelkedőbb színházi teljesítményeit elismerő Színikritikusok Díját a szeptember 20-i gálaesten a Budapest Bábszínházban.
A salemi boszorkányokért
A legjobb rendezést egy vidéki színházban látták a kritikusok: a szombathelyi A salemi boszorkányokért kapta meg a díjat Alföldi Róbert. Szintén Szombathelyre ment a különdíj, a Weöres Sándor Színház első tízéves korszakáért.
Alföldi Róbertet rendezőként és színészként is díjazták
A legjobb rendezést egy vidéki színházban látták a kritikusok: a szombathelyi A salemi boszorkányokért kapta meg a díjat Alföldi Róbert. És még egy díj ment Szombathelyre: a különdíj, a Weöres Sándor Színház első tízéves korszakáért.
Szombathelyre ment a különdíj
A legjobb rendezést egy vidéki színházban látták a kritikusok: a szombathelyi A salemi boszorkányokért kapta meg a díjat Alföldi Róbert. Szintén Szombathelyre ment a különdíj, a Weöres Sándor Színház első tízéves korszakáért.
18
19
20
21
22
23
24