ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Sajtószemle
Színfal a színfalak mögött
A rendező, Nagy Cili szokatlan lépésként az egész darabot egy tévéműsor kereteibe foglalta, új értelmet adva az egész műnek, felerősítve a Sztárcsinálók cím jelentését.
Tárgyak voltak, kellékek lettek
Április 23-án tartották a szombathelyi Weöres Sándor Színházban a Miért szép? sorozat tizenhatodik estjét, amely ezúttal a Kellékuniverzum címet viselte.
A színház végtelen kellékuniverzuma
A Miért szép? előadássorozat ezúttal a színészek kellékeit helyezte a középpontba. Poór Éva kellékes mesélt az egész estés eseményen a Weöres Sándor Színházban.
Együtt a kellékekkel – Miért szép?
A kellékek álltak a Miért szép? című, Thea-tér program középpontjában. A kiállításmegnyitó után Oroszy Csaba festőművész Poór Éva kellékest kérdezte szakmája rejtelmeiről.
Alföldi Róbert és Horgas Ádám is rendez Szombathelyen
Alföldi Róbert A salemi boszorkányokat, Horgas Ádám Egy bizonyítás körvonalai címmel egy pszichothrillert állít színpadra a Weöres Sándor Színházban.
Komoly az élet?
„Idő: a jelenkor”– látja el a mindenkori rendezőt szerzői utasítással Wilde a Bunbury című drámája elején, Zsótér pedig előzékenyen egy szépen metszett kristályokból álló kaleidoszkópot tart elénk.
Horgas Ádám új rendezése Szombathelyen
Az igazgatói iroda ismét remek helyszín: A Grönholm-módszer sokszor körbejárt asztalán most vaskos szövegkönyvek sorakoznak. Ezek az Egy bizonyítás körvonalai David Auburn tollából, Debreczeni Júlia fordításában.
Kivont kard nélkül
Darabos Enikő Testmetaforák a kortárs magyar irodalomban című kötetének bemutatójára került sor a Weöres Sándor Színházban. Az est folyamán megtudtuk, hogyan olvas egy kritikus.
Vadrózsa – vagy komoly az élet
Zsótér Sándor ismét föladja nekünk a leckét: Henrik Ibsen 1881-es Kísértetekje után most Oscar Wilde 1895-ös Bunbury-jét rendezte meg a Márkus Emília Teremben.
Kőbéka a WSSz-ben
Spiró György, korunk egyik legjelentősebb európai írója Jordán Tamás direktor és Lévai Balázs irodalombúvár társaságában beszélt a tavaly megjelent gúnyiratáról/paródiájáról.
Oscar Wilde komédiája Szombathelyen
A Kulturális Híradó 2018.03.23-i adása a szombathelyi Weöres Sándor Színház kamaratermi bemutatóját, az Oscar Wilde: Ernst (komoly) az élet című komédiát ajánlotta (24.22-től). Rendező: Zsótér Sándor.
Fekete Linda a citromsárga bikiniben színháztörténelmet írt
Több felvonáson át, szinte pucéran még soha senkivel nem játszatták el Oscar Wilde komédiájában a gyámleányka szerepét, ez tuti. Zsótér Sándor belekavart Bunbury levesébe.
Wilde-vígjáték duplafenekű poénokkal
Érhet-e nagyobb tragédia egy férfit annál, ha a jól kitervelt hazugságai végül tényekké válnak? Spoilermentes kritika a Weöres Sándor Színház legújabb darabjáról.
Ernst (komoly) az élet (Bunbury)
A Weöres Sándor Színház bemutatta Oscar Wilde: Ernst (komoly) az élet (Bunbury) című komédiáját Zsótér Sándor rendezésében. (Elfriede Jelinek német változata.)
Bunburry
Oscar Wilde (1854–1900) számára kirobbanó sikert hozott az 1895-ben írt Bunbury – The Importance of Being Earnest című vígjátéka. Ennek átiratát mutatják be március 23-án Szombathelyen.
Komédia, de most komolyan!
Uborkaszendvics (vajjal), muffin, pezsgő – és rengeteg bönböri: Oscar Wilde nagyon, de nagyon komoly, nálunk Bunbury-ként ismert nevezetes komédiáját ezúttal Zsótér Sándor rendezésében, Ernst (komoly) az élet címmel láthatja a szombathelyi WSSZ közönsége.
Letargikus vígjáték
A régi angol nemesek világába vezet bennünket a szerző (meg a rendező), ahol még a vér adja az urat, a pénz meg kívánatos (lenne, ha lenne).
Ernst (komoly) az élet (Bunbury)
Wilde abszurdba hajló, a burleszk elemeit megelőlegező komédája szemtelen bájjal, csillogó szellemességgel ironizál egy agyonszabályozott, önmagát túlélt, már csak külsőségeiben létező, képmutató társadalmon.
Pénteken Zsótér-bemutató
Zsótér Sándor rendezései legyenek akár jók, akár kevésbé jók, érhetőbbek vagy nehezebben követhetőek, mindig pontos látleletei a kornak, amiben, és az embereknek, akikkel élünk.
A sztárcsinálásról
A látványról, a zenéről, a táncról beszélt Nagy Cili rendező a Forgószínpad és a Műhely című magazinokban, de megszólalt Németh Judit, Mertz Tibor és Jámbor Nándor színművész is (23.55-től).
22
23
24
25
26
27
28