ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Támogatóink
Sajtószemle
Ernst (komoly) az élet (Bunbury)
A Weöres Sándor Színház bemutatta Oscar Wilde: Ernst (komoly) az élet (Bunbury) című komédiáját Zsótér Sándor rendezésében. (Elfriede Jelinek német változata.)
Bunburry
Oscar Wilde (1854–1900) számára kirobbanó sikert hozott az 1895-ben írt Bunbury – The Importance of Being Earnest című vígjátéka. Ennek átiratát mutatják be március 23-án Szombathelyen.
Komédia, de most komolyan!
Uborkaszendvics (vajjal), muffin, pezsgő – és rengeteg bönböri: Oscar Wilde nagyon, de nagyon komoly, nálunk Bunbury-ként ismert nevezetes komédiáját ezúttal Zsótér Sándor rendezésében, Ernst (komoly) az élet címmel láthatja a szombathelyi WSSZ közönsége.
Letargikus vígjáték
A régi angol nemesek világába vezet bennünket a szerző (meg a rendező), ahol még a vér adja az urat, a pénz meg kívánatos (lenne, ha lenne).
Ernst (komoly) az élet (Bunbury)
Wilde abszurdba hajló, a burleszk elemeit megelőlegező komédája szemtelen bájjal, csillogó szellemességgel ironizál egy agyonszabályozott, önmagát túlélt, már csak külsőségeiben létező, képmutató társadalmon.
Pénteken Zsótér-bemutató
Zsótér Sándor rendezései legyenek akár jók, akár kevésbé jók, érhetőbbek vagy nehezebben követhetőek, mindig pontos látleletei a kornak, amiben, és az embereknek, akikkel élünk.
A sztárcsinálásról
A látványról, a zenéről, a táncról beszélt Nagy Cili rendező a Forgószínpad és a Műhely című magazinokban, de megszólalt Németh Judit, Mertz Tibor és Jámbor Nándor színművész is (23.55-től).
Őrület egy magyar rockoperából
Tudták, hogy itt Vas megyében keletkezett maga a darab, a Sztárcsinálók? A legvégén elmeséljük ezt is. De előtte pár szó arról, milyen is lett Nagy Cili első nagyszínpadi rendezése, Mertz-cel, Szabó Tibkével és a többi sok jóhangú színésszel.
Néró itt a sztár
Egy igazán jó alkotás nem évül el. Bár reflektál saját korára, később is kihámozhatók belőle olyan elemek, melyek aktuálissá teszik újra és újra. Mondhatnánk akár egy ókori közhelyet erre, miszerint nincs új a nap alatt.
Sztárcsinálók: ember(i)ségpróba
Szembesít a WSSZ Sztárcsinálók-ja. Elegánsan. Telis-tele ötlettel, humorral, geggel. Dráma. Szatíra. Groteszk. Abszurd. Élet. Elképesztő a ritmusa, a lüktetése. Hajszálpontos.
Semmi különös: Sztárcsinálók
Mit is lehetne írni? Hogy jól elvoltam a zsöllyében? Hogy békén voltam hagyva a komfortzónámban? Hogy közben erre-arra kalandoztak a gondolataim, de azért nem maradtam le semmiről?
A legendás rockopera Szombathelyen
Egy római kori történet a 20. század dalversenyeinek világában - az első magyar rockoperát gondolta újra Nagy Cili rendező a szombathelyi Weöres Sándor Színházban (6.25-től).
Néró a költő, Néró a sztár!
Ha vannak zsarnokölők, akkor kell, hogy legyenek királycsinálók is: ezúttal egy ókori „sztár” felemelkedésén és bukásán át láthatjuk a „sztárcsinálók” örökké alkuképes életének zenés és sematikus keresztmetszetét a Weöres Sándor Színházban.
A sztárcsinálás örök
Néró felbukkanása, tündöklése, majd bukása minden korban tanulsággal szolgál, különösen akkor, ha eleve úgy készült a darab, hogy nekünk szóljon. Nagy Cili rendezésében remek kikapcsolódást ígér a rockopera.
A szőke Néró és a média
Ma este éppen a Weöres Sándor Színházban indul meggyőződésem szerint újabb diadalútjára az ókori Rómában játszódó, mégis játékos anakronizmusokkal és mai áthallásokkal teli darab.
Sztárcsinálók Szombathelyen
A Várkonyi Mátyás zenéjével és Miklós Tibor szövegeivel készült Sztárcsinálók az első magyar rockopera, melynek ősbemutatója 1981-ben volt a Győri Sportcsarnokban.
Sztárcsinálók
Parádés előadást állított színre a Weöres Sándor Színház. Helyszín az ókori Róma, ahol - mily meglepő! - a maihoz hasonló ármánykodások zajlanak.
Nagy Jonathan a Sztárcsinálókban
Az első magyar rockopera szombathelyi előadása számos különlegességgel várja majd a közönséget: látványos lesz az a jelenet is, amelyben Nagy-Bakonyi Boglárka és Kálmánchelyi Zoltán bűvésztrükköt mutat be.
Rideg trezorba zárva – Home Bank
A Weöres Sándor Színház kivételesen alkalmas terep a kísérletezőkedvű, a jelenre rezonőr rendezőknek. Czukor Balázs pedig nem egyszerűen egy régi vendég, hanem hazatérő rendező.
Ajtót nyitni egy műfajra
Színésznő lett, aztán elkezdett rendezni, és most megkeresett, hogy mit szólnék hozzá, ha színre vinné a Sztárcsinálókat. Fantasztikus ötletnek találtam, hiszen így több generáció is összekapcsolódik a darab révén.
23
24
25
26
27
28
29