A nyelvi nehézségekről szólva a menedzser elmondta: mindkét rendező mellett olyan rendezőasszisztens dolgozik, aki olasz, illetve angol nyelvű tolmácsként is funkcionál a próbafolyamat során. A színészek nagy része is beszél valamilyen szinten angolul, tehát az alapvető, univerzális színházi szókincs megértésével nem lesz gond. Ráadásul a metakommunikáció – a koreográfiák révén – mindkét produkció megszületésénél jelentős szerepet játszik. Kérdésre válaszolva a menedzser kilátásba helyezte, hogy szombathelyi produkció is kiléphet a nemzetközi színtérre. Már ebben az évben terveznek előadáscserét a Nova Gorica-i Színházzal, ahol A salemi boszorkányok című szombathelyi Alföldi-rendezés mutatkozik be, a Weöres Sándor Színház szintén fogad előadást onnan: májusban.
A szlovén vendégrendező, Jaša Koceli a Ljubljanai Egyetemen végzett szociológia és színházi rendezés szakon. Az elmúlt években Szlovénia több különböző színházában mutatták be előadásait. – A színház felhívására jelentkeztem, s miután kiválasztottak, már egy évvel ezelőtt felvettük a kapcsolatot. Simona Semenič Öt fiú című darabját választottuk az itteni bemutatóra. Jordán Tamás igazgató úr úgy gondolta, a legjobb az lenne, ha a saját hazámból ajánlanék kortárs színdarabot. Szlovénia és Magyarország ugyanis hiába van közel egymáshoz, mégis alig ismerjük egymás drámairodalmát. Elsőre az Öt fiú jutott az eszembe. Nem is racionális, inkább ösztönös volt ez a döntésem. Jelenleg a világon legtöbbet játszott szlovén drámáról van szó, amely öt kisfiú történetén keresztül mutatja be a családon belüli viszonyokat. A darab különlegessége, hogy az öt fiú szerepét öt felnőtt színésznő játssza. Ezt a rendezők általában nagyon izgalmas feladatnak tartják.
Jaša Kocelic három közvetlen munkatársával: Darjan Mihajlovič Cerar díszlettervezővel, Branka Pavlič jelmeztervezővel és Mankica Kranjec fotóssal érkezett. Miha Petric zeneszerző és Tajda Podobnik koreográfus később csatlakozik. A próbafolyamat április elején kezdődik, majd szeptemberben rövid felújító időszak után kerül az előadás a közönség elé.