Nagy Cili

2022. január 24.

Iskolák:
- III. Béla Gimnázium, Zirc / 1993-1997
- Nádasdy Kálmán Színészképző Stúdió, Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg / 1997-2000
- Színház és Filmművészeti Egyetem / 2002-2006, végzettség: színművész


Szerepek:

Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház
Jean Anouilh: Eurüdiké (Eurüdiké), rendező: Bagó Bertalan
Shakespeare: Romeo és Júlia (Júlia), rendező: Ruszt József
Oscar Wilde: Bunbury (Gwendolen Fairfax), rendező: Merő Béla
Arthur Miller: A salemi boszorkányok (Mary Warren), rendező: Bagó Bertalan
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Ledér), rendező: Ruszt József
Bereményi Géza: Shakespeare királynője (Nan), rendező: Bagó Bertalan
Moliére: Fösvény (Mariane), rendező: Bagó Bertalan
Georg Büchner: Woyzeck (Marie), rendező: Tompa Gábor Kornél


Színház és Filmművészeti Egyetem
Euripidész: Alkésztisz (Alkésztisz), rendezőtanár: Lukáts Andor
Euripidész: Andromakhé (Karvezető), rendezőtanár: Lukáts Andor
Kapecz Zsuzsa, Gothár Péter: Diótörő (Macskanő, Pösze egér), rendezőtanár: Jordán Tamás
Shakespeare: Hamlet (Gertrud), rendezőtanár: Lukáts Andor
Halász Péter: Önbizalom (Feleség), rendező: Halász Péter
Hamvai: Lüzisztraté (Kaloniké), rendezőtanár: Jordán Tamás
Claudio Monteverdi: Poppea megkoronázása (Ottavia), rendező: Fischer Iván, Lukáts Andor

Budapesti Kamaraszínház Ericsson stúdió
Forgách András: Erik (Lili), rendező: Benedek Miklós

Ruttkai Éva Színház
Eisemann Mihály: Hyppolit, a lakáj (Julcsa), rendező: Verebes István



Nemzeti Színház
Szomory Dezső: Hermelin (Julis), rendező: Balikó Tamás
Hamvai Kornél: Vesztegzár a Grand Hotelben (Léni Jörins), rendező: Béres Attila
Szophoklész: Oidipusz, Oidipusz Kolonoszban, (kar, Iszméné, Antigoné), rendező: Sopsits Árpád
Jean Racine: Andromaché (Kephisis), rendező: Valló Péter
Gerhart Hauptmann: A bunda (Adelheid), rendező: Verebes István
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Duzzog), rendező: Valló Péter
Spiró György: Szilveszter (Pasité), rendező: Keszég László

Pince Színház
Pince Cabaret,
rendező: Benedek Miklós

Centrál Színház
Woody Allen: Semmi pánik (Susan Hollander), rendező: Puskás Tamás


Weöres Sándor Színház
G.Feydeau - M. Desvalliéres: A tartalék tartalékos (Angéla), rendező: Jordán Tamás
Frances Hodgson Burnett: A kis lord (Mrs. Pardiggle), rendező: Jeles András
Kander-Ebb-Fosse: Chicago (Roxie Hart), rendező: Keszég László
William Shakespeare műve alapján, Arany János és Nádasdy Ádám fordításának felhasználásával írta Mohácsi István és Mohácsi János: Szentivánéji álom (Hippolyta), rendező: Mohácsi János
Móricz Zsigmond: Rokonok (Lina), rendező: Jordán Tamás
Molnár Ferenc: Játék a kastélyban
(Annie), rendező: Jordán Tamás
Georges Feydeau: Kézről kézre
(Francine, a feleség), rendező: Hamvai Kornél
Ovidius: Átváltozások
(Karneválszínház) rendező: Andrew Hefler
Weöres Sándor: Szent György és a Sárkány
(Uttaganga királykisasszony), rendező: Valló Péter
Füst Milán: Máli néni
(Tilda), rendező: Koltai Róbert
László Miklós: Illatszertár
(Balázs kisasszony), rendező: Béres Attila
Dés László-Geszti Péter-Békés Pál: A dzsungel könyve
(Csil), rendező: Horgas Ádám
Eisemann Mihály-Szilágyi László: Én és a kisöcsém (Vadász Frici), rendező: Koltai Róbert
Georges Feydeau: A hülyéje (Lucienne), c
Neil Simon-Cy Coleman-Dorothy Fields: Sweet Charity (Charity Masina Valentine), rendező: Béres Attila
Victor Hugo: A király mulat (Madame de Cossé) rendező: Valló Péter
Anton Csehov: Ványa bá (Jelena), rendező: Réthly Attila
Tadeusz Słobodzianek: A mi osztályunk - Történelem XIV órában (2. ZOCHA (1919-1985) 66), rendező: Lukáts Andor
Mohácsi István-Mohácsi János: A falu rossza (Sulyokné), rendező: Mohácsi János
Szirmai Albert-Bakonyi Károly-Geszti Péter-Mohácsi testvérek-Kovács Márton: Mágnás Miska (Homonnay Aliz grófné), rendező: Mohácsi János
Molière: Tartuffe (Elmira), rendező: Béres Attila
Petr Zelenka: Hétköznapi őrületek (Sylvia), rendező: Réthly Attila
Arthur Miller: A salemi boszorkányok (Mrs. Ann Putnam), rendező: Alföldi Róbert
Karneválszínház: Alain René Le Sage: Szerelmi üzletek (Turcaret) (Bárónő), rendező: Valló Péter
Anton Csehov: Három lány (Ólga), rendező: Réthly Attila
Terry Johnson: Diploma előtt (Mrs. Robinson), rendező: Bálint András
Oleg és Vlagyimir Presznyakov: Terrorizmus (Negyedik nő), rendező: Luca Cortina
Szigligeti Ede-Mohácsi István-Mohácsi János: Liliomfi (Szomszédasszony), rendező: Mohácsi János
Nassim Soleimanpour: Fehér nyuszi, vörös nyuszi








Rendezés:
Jordi Galcerán: A Grönholm-módszer
Robert Harling: Acélmagnóliák
Várkonyi Mátyás-Miklós Tibor: Sztárcsinálók
John Osborne: Look back in Anger című drámája alapján: DühöngŐ
Tasnádi István: Bábelna - Nyelvleckék hala(n)dóknak


Film, televízió:
Régimódi történet (rendező: Bereményi Géza)
Tavasz, nyár, ősz (rendező: Molnár György)
Tiszta kabaré! (rendező: Verebes István)

Díj:
Holdbeli csónakos díj (2014)
Opel Különdíj (2014)


 

Vonatkozó cikk:

Nagy Cili blog bejegyzései itt!

blog: nagycili.blogspot.com

A Weöres Sándor Színházban játszott szerepei:

KÉK-SÁRGA speciális színházi művelet

Márta asszony
Heinrich von Kleist : Az eltört korsó Rendező: Tárnoki Márk

Georges Feydeau : Bolha a fülbe Rendező: Béres Attila

Móricz Zsigmond : Kivilágos kivirradtig Rendező: Horváth Csaba

Vadász Frici
Eisemann Mihály - Szilágyi László : Én és a kisöcsém Rendező: Koltai Róbert

Lucienne
Georges Feydeau : A hülyéje Rendező: Réthly Attila - Réthly Attila

Charity Masina Valentine
Neil Simon - Cy Coleman - Dorothy Fields : Sweet Charity Rendező: Béres Attila

Sztanka, a felesége
Székely Csaba : Vitéz Mihály Rendező: Béres Attila

Madame de Cossé, akire a király szemet vetett
Victor Hugo : A király mulat Rendező: Valló Péter

Tilda
Füst Milán : Máli néni Rendező: Koltai Róbert

Balázs kisasszony
László Miklós : Illatszertár Rendező: Béres Attila

Adél
Molnár Ferenc : Az üvegcipő Rendező: Valló Péter

Jelena
Anton Csehov : Ványa bá Rendező: Réthly Attila

Babakina
Anton Csehov : Ivanov Rendező: Lukáts Andor

Homonnay Aliz grófné
Szirmai Albert - Geszti Péter - Bakonyi Károly - Mohácsi István - Mohácsi János - Kovács Márton Balázs : Mágnás Miska Rendező: Mohácsi János

Sylvia
Petr Zelenka : Hétköznapi őrületek Rendező: Réthly Attila

Elmira, Orgon felesége
Molière - Parti Nagy Lajos : Tartuffe Rendező: Béres Attila

Sulyokné, módos asszony
Mohácsi István - Mohácsi János : A falu rossza Rendező: Mohácsi János

2. ZOCHA (1919-1985) 66
Tadeusz Słobodzianek : A mi osztályunk Rendező: Lukáts Andor

Olga
Anton Csehov : Három lány Rendező: Réthly Attila

Mrs. Robinson
Terry Johnson : Diploma előtt Rendező: Bálint András

Csil
Dés László - Geszti Péter - Békés Pál : A dzsungel könyve Rendező: Horgas Ádám

Veronika/Brigi
Koleszár Bazil Péter - Sultz Sándor : A jó pálinka itassa magát Rendező: Koleszár Bazil Péter

Mrs. Ann Putnam
Arthur Miller : A salemi boszorkányok Rendező: Alföldi Róbert

3. JELENET - Negyedik nő
Oleg Presznyakov - Vlagyimir Presznyakov : Terrorizmus Rendező: Luca Cortina

Kate
Brian Friel : Pogánytánc Rendező: Valló Péter

Szomszédasszony
Szigligeti Ede - Mohácsi István - Mohácsi János : Liliomfi Rendező: Mohácsi János

Mercé
Jordi Galcerán : A Grönholm-módszer Rendező: Nagy Cili

Beverly
Mike Leigh : Abigail bulija Rendező: Czukor Balázs

Nő 2
Jimmy Roberts - Joe DiPietro : Ájlávjú Rendező: Harangi Mária

KAPITÁNY/ CURIO/ VALENTIN/ PAP/ RENDŐR
William Shakespeare : Vízkereszt, vagy bánom is én Rendező: Horváth Csaba

Rendező:

Barta Lajos : Szerelem Rendező: Nagy Cili

Tasnádi István : Bábelna - nyelvleckék hala(n)dóknak Rendező: Nagy Cili

Várkonyi Mátyás - Miklós Tibor : Sztárcsinálók Rendező: Nagy Cili

Robert Harling : Acélmagnóliák Rendező: Nagy Cili

Jordi Galcerán : A Grönholm-módszer Rendező: Nagy Cili

alkotók:

Díszlet
Tasnádi István : Bábelna - nyelvleckék hala(n)dóknak Rendező: Nagy Cili

Jelmeztervező
Robert Harling : Acélmagnóliák Rendező: Nagy Cili

Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére.