ugrás a tartalomra
A színházról
Sajtószemle
Galéria
Online jegyvásárlás
Online szabadbérlet vásárlás
Online ajándékkártya vásárlás
Támogatóink
Mozgókép
Bereményi kalappal és kalap nélkül
Bereményiről mindenki tud valamit. Bereményitől mindenki ismer valamit. Vagy a filmjeit, vagy a regényeit, novelláit, vagy a Cseh Tamás-féle dalszövegeit. Általában szeretik is Bereményit, a műveit és a személyiségét is. Legújabb, róla szóló, filmjének hivatalos bemutatója a napokban volt a Corvin Moziban, és valamivel előtte Szombathelyen is.
A vesztés művészete – Egy film az Alzheimerről
Jó, ha a fimmegosztók feltesznek egy régebbi mozit. A megmaradt Alice-nek című filmet láttam már. Tudtam, hogy tetszett. Meg akartam nézni megint. Ha volna kedvem ironizálni, azt is mondhatnám, hogy elfelejtettem a sztorit, de nincs. Főleg azért nem mondhatnék ilyet, mert a főhőse memóriazavarral küzdő egykor volt zseniális nyelvészprofesszor.
Hét magyar filmklasszikus
A hét magyar filmklasszikust alapjában véve egy dolog köti össze, az operatőr, Hildebrand István személye. S miután május 13-án a Savaria Mozi nagytermét róla nevezték el, úgy gondoltuk ajánlunk a filmjei közül hetet, amelyek különböző műfajúak, s pontosan azt a sokoldalúságot mutatják meg, amely a nagy művész sajátja volt. Jó szórakozást!
Posztumusz teremnévadó és Életműdíj
Hildebrand István Kossuth-díjas operatőr, filmrendező, a Nemzet Művésze nevét fogja viselni a szombathelyi Savaria Mozi nagyterme. A háromnapos Savaria Filmszemle utolsó napján, május 13-án tartják az ünnepélyes névadót.
Ki veszít el egy írót? – The Lost City
Nem tagadom, kizárólag Brad Pitt miatt váltottam jegyet a The Lost City című filmre, hiszen a social médiában már tavaly figyelemmel kísértem a forgatás napjait. Nem volt nehéz, hiszen az összes Brad Pitt-oldalt kedvelem, így nagyjából tudtam, mire számítsak. A kétórás hálivúdi romkom rácáfolt minden előítéletemre.
Csehov a hátsó ülésen
Murakami novellájából készült a négy Oscarra jelölt Vezess helyettem, amely címével a Beatlest is beidézi. A novellában csak érinti az író Csehovot és a Ványa bácsit, a filmben azonban központi és meghatározó motívummá válik. Rendhagyó és mégis varázslatos módon. A filmet rendezte Hamagucsi Rjúszuke.
Film arról, hogy az írás blaszfémia
A film, Vita és Virginia, nem azért érdekes, mert két nő érzelmeibe enged betekintést, de mert olyan relációkat is megmutat, mint amilyen senki más között nem jöhet létre, mint az író és múzsája közt. Virginia Woolf életének szinte minden szeletét ismerjük. Születtek róla monográfiák, regényes életrajzok, minden évben születésének napján egész oldalakat szentelnek sorsának a női magazinok.
Sötét hangulatú álmok rendezője
A pince, A Pásztor sikeres, moziban bemutatott és streaming szolgáltatók kínálatába is felkerült filmjei Illés László rendezőnek. Most pedig forgatja a harmadikat, a Beszélő trófeákat. A hét végén nagyszabású forgatás volt, tömegjelenetekkel, komoly technikával. A rendezővel készülő filmjéről és további terveiről beszélgettünk.
Pedro, mi amor!
Pedro Almodóvar egy zseni, a mozi festője, aki filmvászonra viszi a legélőbb színeket. Mindenekelőtt a vöröset, a fáradt lilát, a harsogó zöldet, a sárgát és a pinket, de mindent tud a kékről és hihetetlen, hogyan passzolhat össze nála a narancs a barnával, a türkiz a rózsással. Minden egyes beállítás akár egy festmény.
Akiknek terhére van a szó
„Hogy a feleségem megcsal, régen sejtettem.” Kiváló első mondat, ha egy regényben olvassuk. A feleségem történetét vászonra álmodta Enyedi Ildikó, aki saját bevallása szerint több mint harminc éve dolgozik azon, hogy elkészíthesse ezt a filmet.